Baz, podkład i makijaż dla blond pań

Dla mężczyzn, a przynajmniej w większości, całe upiększanie się pań stanowi zagadkę, ciut nie, czarną magię. Lubią sobie ponarzekać, że jak baba się zacznie szykować do wyjścia z domu, to trzeba pół dnia, ale z efektu są zazwyczaj zadowoleni. Mało tego, czekają na ten efekt, niemalże przysłowiowo się śliniąc.
Dlaczego tak długo to trwa? Oczywiście nie pół dnia, ale jednak? Nie da się nałożyć makijażu na twarz ot tak, szczególnie wówczas, gdy ma się utrzymać na twarzy przez większość dnia albo imprezy i prezentować się w stanie niezmienionym, ciągle zachowującym efekt pierwotny. W związku z tym panie muszą wiedzieć rzeczy, o których ich panowie nie mają pojęcia i nad którymi nawet się nie zastanawiają.
Jaka będzie najlepsza baza pod makijaż dla ich cery? Jaki podkład i dopiero, jakich użyć na dziś kolorów: szminki czy cieni do oczu. Jest to o tyle istotne, że już nieodpowiednia baza całego malunku, czy jak kto woli barw wojennych, w bardzo krótkim czasie odbije się niekorzystnie na wyglądzie twarzy kobiety,
One muszą wiedzieć, jak umalować się do pracy, a jak na krótki wypad do kina. Czego i w jakich odcieniach, powinna używać brunetka albo jaki będzie najkorzystniejszy makijaż na wesele dla blondynek. I nie są to bynajmniej nieistotne niuanse, które można stosować, jak się chce. Oprócz kilku ogólnych zasad, do każdego niemalże wyjścia z domu, należy zastosować nieco inne techniki, a co za tym idzie, także nieco też inne kosmetyki. Właśnie dlatego torebki pań, nierzadko pękają w szwach.